| Ruxi28 a întrebat:

Hei, TPU. Sunt noua in gaming si as vrea sa va pun nste intrebari. Care e diferenta intre PlayStation si XBox? Care este mai buna?

1 răspuns:
| bortanradu a răspuns:

Nu este o mare diferenta intre cele doua console. Fiecare are un punct forte. De exemplu PlayStation 3 are exclusivitati mai bune de cat Xbox 360 (parerea mea). Ex: The Last Of Us, Beyond Two Souls...

Xbox 360 are si el avantajele lui. Pe Xbox 360 joaca marile echipe de Call of Duty. Consola are Kinect care e foarte distractiva cand vrei sa joci cu prietenii jocuri mai putin violente gen Kinect Sports. Plus mantea la Xbox 360 e foarte confortabila de tinut in mana (parerea mea). Unele probleme sunt de exemplu cu GTA V care a avut o problema de instalare pe Xbox 360.

Eu iti recomand un Xbox 360 doar pentru ca eu joc mult Call of Duty dar poate tu ai alta parere. Acum nu mi-asi mai cumpara o consola din generatia actuala si asi astepta consolele next-gen (PlayStation 4 si Xbox One) care o sa se lanseze la sfarsitul anului asta.