| Malaestean_Eduard_1983 a întrebat:

Care e mai bun pentru gaming playstation 4 sau xbox 360

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

PS4. Mai ok la placa video, memoria ram. ( DDR5 fata de DDR3 de pe xbox care si pretul este mai mare ca la ps )
Fara nici o indoiala, fara dar si poate, eu as merge pe consola ps4.

Bft!

9 răspunsuri:
| iulianr a răspuns:

Nu am nici Playstation 4 si nici XBOX, dar cred ca PS 4 e mai bun. Mai ales ca PS4 e "versiunea" mai noua, in timp ce XBOX 360 e mai veche, din cate stiu... oricum, chiar daca te refereai la XBOX One, eu iti recomand PS 4 deoarece e mai puternica.

| vocea a răspuns:

Cel mai bun pentru gaming este playstation 4, cel putin asa este la mine, este si mai nou si este si cel mai folosit

| SouLIce a răspuns:

Normal ca ps4 este mai bun

| AlexL28 a răspuns:

Fiecare consola are minusuri si plusuri.
PS4 de exemplu, daca o modezi, ceea ce oricum e foarte greu, nu mai poti sa joci online never. dar Xbox One poate fi usor modat si poti juca online oricand daca bagi cd original...totusi trebuie sa platesti ca sa joci online. Ca hardware sunt cam la fel, nu o sa vezi diferente daca nu esti gamer inrait. Eu cred ca problema lui Xbox One a fost lansarea dezastruoasa, care a facut Microsoft sa piarda teren in fata celor de la Sony...

| FFG454 a răspuns:

Doamne fereste, compari PS4 cu xbox360? PS4 e de 100 de ori mai bun decat xbox360, PS3 e putin peste xbox360, iar PS4 e putin peste xboxOne.

| FFG454 a răspuns:

Daca vrei xbox ia-ti xbox one, dar tot ps4 e mai bun.

| Rav3n a răspuns:

Xbox One big grin Nu e corect sa intrebi care e mai bun din moment ce PS4 si Xbox 360 sunt din doua generatii diferite. Daca iei in calcul care consola are mai multe jocuri disponibile ar fi Xbox. Eu totusi as merge pe un Xbox One cu Kinect big grin

| alin16y a răspuns:

Eu ti-as recomanda sa mergi pe ps3, merge modata si ai niste exclusivitati foarte misto: God of War, The Last of Us, Grand Turismo etc., dar daca ai bani de jocuri originale sigur poti mergr pe ps4.