| JokeruRo a întrebat:

V-as ruga mult sa ma ajutati si pe mine cum sa fac casa filmez si in joc / tutoriale etc si sa ma filmez si pe mine in acelasi timp adica sa imi apara undeva in colt sau undeva un patrat un cerc sau orice altceva dar sa ma vad pe mine? e posibil? va rog sa ma ajutati am vazut la multi youtuberi etc...

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai cu Sony Vegas editezi video ma. Pui video cu tine in celalalt video straight face

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut JokeruRo. Ca sa filmezi in joc, si pe tine, ai nevoie de urmatoarele programe:
-Fraps
-Sony Vegas [recomandat de la Pro 10 in sus]
-O camera WEB.
Cu Fraps filmezi jocul, iar cu camera WEB te filmezi pe tine [nu toate camerele WEB filmeaza]. Trebuie sa ai o optiune la camera. Cu Sony Vegas, adaugi filmarea jocului, si filmarea care te filmeaza pe tine, si micsorezi filmearea cu tine intr-un colt al videoclipului.Adica pui videoclipul cu tine peste videoclipul jocului si micsorezi acel video cu tine. Salvezi si gata. Bafta!

| VladyXR a răspuns (pentru anonim_4396):

Sony Vegas e pentru editarea video-lui omule, nu are treaba!

| JokeruRo explică (pentru anonim_4396):

Mersi mult! Esti marfa big grin
Scuze ca am dat fundita la raspunsul corect adica la ala cand ai raspuns dar mno laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru VladyXR):

Pai cu Sony Vegas editezi video ma. Pui video cu tine in celalalt video straight face

| VladyXR a răspuns:

Se numeste FaceCam, ca sa te filmezi si tu, dar iti trebuie fraps!

| JokeruRo explică (pentru VladyXR):

Frate, imi da nu stiu ce eroare ti-as da fundita dar... imi da error
daca mi-a rezolvi iti dau.
Eroarea e imi da nu stiu ce acolo dupa setup ca, trebuie sa ii dau varianta
1. Search web this problem parca
si doi
2. Cancel
la iconita aia pe care e o rotita de aia ca la menu / help / ceva de genu
Ajutama pliz

| JokeruRo explică:

Pentru raspunsul corect primiti o fundita frumoasa happy

| Anonimus0 a răspuns:

In primul rand, iti trebuie un program de filmat
Ex:Bandicam, Obs etc...

| JokeruRo explică (pentru Anonimus0):

Da, de filmat am fraps, dar cum fac sa ma filmez si pe mine?