| frafafafaf a întrebat:

Vreau sa imi fac un pc, am toate componentele cumparate mai trebuie SSDul sa ajunga si procesorul la fel. Deci intrebarea mewa este daca merge buna combinatia de un I6-6600K cu un GTX1060 4GB 16 GB RAM adica ar merge ok si eu intreb pentru jocurile: CS:GO, FAR CRY 5, FAR CRY NEW DAWN, COD GHOST, PUBG PC, WAR THUNDER, WORLD OF TANK, WORLD OF WARSHIPS, COD MODERN WARFARE 3, COD WWII, GTA 5, dar intrebarea cea mai mare este daca mai strang bani pentru un 1030 cu 4 gb si le montez adica vor merge mai bine? Acum intreb pentru procesor daca va reusi sa duca la fel si pentru rami. Placa de baza este un B250 de la GIGABYTE si as dori un raspuns complet cu detalii. MULTUMESC!

Răspuns Câştigător
| vidiinho a răspuns:

Presupun ca acel i5 6600k nu e nou nu? Pentru ca daca ai reusit sa-l gasesti pe un site, nou....pai nu prea merita pentru ca e la cateva generatii in spate fata de ce avem acum pe piata.
Vei avea nevoie de un cooler pentru ca acel procesor vine fara
Daca ai deja o gtx 1060 la ce mai vrei sa adaugi si o gt1030?
Raspuns direct la intrebare, nu...nu va functiona mai bine, o sa strangi bani degeaba, ceea ce vrei tu sa faci este SLI, ca 2 placi video sa functioneze in paralel, pentru asta ai nevoie de 2 placi video egale, si sa suporte acest feature.

Daca ai gtx 1060 si 6600k ramai la ce ai, vor functiona toate jocurile mentionate fara probleme daca nu exagerezi cu detaliile