| anonim_4396 a întrebat:

Hei, vreau sa-mi cumpar un nou HDD (1TB, 7200rpm, 64 MB buffer, Sata III), si am gasit doua modele, un Western Digital blue si un segate barracuda, Pe care sa-l aleg? Am avut un HDD segate barracuda Sata II si inca nu a crapat (il am de aproape 9 ani), dar cu WD nu am lucrat inca. Am nevoie urgenta de spatiu, si de aceea nu-mi permit sa astept dupa un hdd de la segate. Sa merg pe WD sau pe SEGATE? (si da sunt un gamer)

2 răspunsuri:
| DjDanutzy a răspuns:

Pai ca gamer, ia-ti un hdd de 500gb-1tb,dar asta e doar de jocuri, daca vrei si ai buget iti recomand cu caldura, sa incerci si un ssd de 60 gb (pe care sa ai doar windowsul ca sa poata bota cu mai putina memorie intr-un timp mai scurt)

| AndreiuuTheOne a răspuns (pentru DjDanutzy):

Am un SSD de 240gb pe care am OS si mai am un HDD de 1tb pentru jocuri, dar toate sun pline, gen mai am undeva la 40gb liberi, si vreau sa-mi cumpar inca un hdd de 1tb dar nu stiu care firma este de incredere...eu acum am un segate, dar nimeni nu il are in stoc si magazinele care il au se deschid maine... eu am nevoie urgenta azi de spatiu.