| xPiinkiix a întrebat:

Heii TPU, am o mica/mare problema, din cate am aflat am IP dinamic, vreau sa stiu daca se poate face ceva in privinta asta, sa il fac static pentru ca m-ar interesa sa imi fac un server de metin2. daca mi-ati spune si ce calitati/defecte are un ip static si unul dinamic m-ar ajuta mult dau funda celui mai rational raspuns

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Suni la ISP si spui ca vrei ip static, vezi ce taxe se percep pentru asta.

Singurul dezavantaj al ip ului static e ca date te baneaza careva pe undeva sau faci vreo nebunie ramai blocat