| мcCяιѕтιαη a întrebat:

Caut sa invat cum sa-mi fac si eu un Server de Metin2 Privat No Hamachi. Sa fie normal, simplu, sau prin IP Static, Dinamic sau ori ce! Doar sa fie simplu. Daca m-ati putea ajuta... va multumesc! Dau fundita celui care m-a ajutat cel mai mult!

3 răspunsuri:
| AdiClipota a răspuns:

Daca nu vrei sa-l faci 24/24 Ori lasi pornit calculatorul tau online 24/24 ori iti gasesti un host... Daca alegi sa il lasi pornit trebuie sa ai un calculator bunicel daca vrei sa iti poata tine cat mai multi jucatori pe server fara lag.http://www.youtube.com/watch?v=EP7tX6vFYd8 Aici vezi cum se procedeaza. Funda?

| мcCяιѕтιαη explică (pentru AdiClipota):

Nu ai inteles la ce vreau eu sa ma refere la intrebare? Eu caut sa invat cat mai usor niste totoriale de incepatori in care pot ca sa invat cum sa-mi fac propriul meu server de metin2. Adica nu vreau direct ca sa-mi incep o afacere incredibila. Prima oara doar sa vad cum se porcedeaza cu serverul ma intelegi? Si dupa incerc sa-mi deshcido afacere? Dar ori cum mz. de raspuns. Nu pot ca sa-ti dau fundita! sad

| мcCяιѕтιαη explică (pentru AdiClipota):

Nu vreau ca sa-mi deshcid direct o afacere. Nu ai inteles ce am scris eu putin mai sus. Eu doar vreau ca sa invat cum sa-mi creez un Sv. de Metin2. Si dupa mai vad eu daca imi fac o afacere sau nu. Din pacate nu pot ca sa-ti dau fundita! sad