| AnonimAnon35446 a întrebat:

Help:Cum pot să mă întâlnesc de pe telefon cu un player de pe calculator în minecraft?

1 răspuns:
| dge18 a răspuns:

Nu merge din păcate. Dacă observi, pe telefon ai Minecraft PE (Pocket Edition) si aceasta editie este special facuta pentru telefoane. Dar poti sa iti downloadezi Minecraft PE Server, băiatul ala isi downloadează pe laptop/pc un android emulator si isi instaleaza minecraft pe si puteti sa ii dati bataie la joc xD