| sociallife a întrebat:

Hey lume, am o problema cu emulatoru la PC am windows 7 procesor de i5, 4 nuclee de 2400 cu 3, 10 Ghz si de azi de vreo 3 ore nu mai merge, imi da crash, se opreste incontinuu, ma poate ajuta careva? Multumesc tuturor

1 răspuns:
| iMihai98 a răspuns:

Salut, daca te referi la emulatoare de jocuri de pe alte sisteme (Android) cu sunt e nox sau bluestacks poti incerca sa reinstalezi aplicatia sau sa opresti antivirusul ( acesta ar putea sa-l blocheze si sa dea crash) poti incerca sa pornesti emulatorul singur (sa nu mai ai alta aplicatie sau altceva care sa complice viata procesorului deoarece nu e chiar uimitor i5 2400-le, iar din cauza supra solicitarii sa dea crash), poti incerca chiar sa intri de mai multe ori pe aplicatie intr-un timp scurt ( sa dai 4-6 clickuri rapid, poate o sa iti intre)

Succes!