| bucuretisuceavacaluti a întrebat:

Hey TPU!
Am o intrebare:
Credeti ca o sa imi mearga gta(IV,V),Watch Dogs, Sainsts Row etc. (Jocuri mai noi)
Pe procesorul acesta : http://www.emag.ro/......DVMTLMBBM/
Si pe placa asta video : Intel HD Graphics (family cred)
Ram : 4GB
Si daca nu merg!
Spuneti-mi jocuri care imi merg pls
Dau funda :))

Răspuns Câştigător
| LuciWv a răspuns:

Cu placa integrata nu faci mare lucru in gaming
Pai, daca ai ceva banisori
Poti cumpara un GTX 960 STRIX 2 GB la 1.000 Lei ( 10 milioane )
Sau ceva mult mai ieftin si iti ruleaza gta v binisor este http://www.emag.ro/......DSRZWBBBM/
Perfecta pentru GTA V si jocurile mentionate de tine mai sus
Bafta

5 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

MUahahahahhaahahahaahahahahahahahhahahahahahahhahahahahahahahaaaaa! Pai tu vrei sa joci cu integrata? Du-te uai si te spala pe ochi, uai!

| Stefan3D a răspuns:

Este imposibil sa joci aceste jocuri pe placa integrata de la procesor.

| Jipa95 a răspuns:

Multe dintre ele nici nu ti le-ar pornii cu flasneta aia de hd graphics. I-ati o placa video dedicata.

| bucuretisuceavacaluti explică:

Pai si ce placa video de laptop imi recomandati?

| TechGuyTpu a răspuns (pentru bucuretisuceavacaluti):

Nu poti pune placa video pe laptop.