| EDUARDX2000 a întrebat:

Hey TPU!
As vrea sa îmi iau un xbox live gold gift card, dar sunt în România și peste tot scrie ca nu poate fi activat în România, dacă am consola setata pe regiunea Uk și cumpăr xbox gift cardul pe regiunea Uk, o sa pot juca jocurile pe care le am ca sea of thieves sau gta online?

Răspuns Câştigător
| HornyM24 a răspuns:

Salut! Dacă ai cont de Xbox Live deja, dpmdv ar trebui să poți lua cupon sau cum îl achiziționezi și să poți activa! Totuși mai interesează -te, nu te lua după ce am zis eu! Eu am avut ceva Xbox 360, știu că pentru a cumpăra Xbox live am făcut cont pe Spania și am putut sa cumpăr, chiar cu vreo 3 Euro mai ieftin față dacă era pe UK! Baftă cu contul, poate ii dai de cap! Ai putea discuta cu cei de la Xbox! Sau un magazin care vinde coduri de Xbox Live! Totuși cel mai probabil ar fi mai bine cu cei de la Xbox direct sau ceva!