| EDUARDX2000 a întrebat:

Hey TPU!
Deci, am luat din Anglia un joc pentru xbox one s dar ii trebuie xbox gamepass sau xbox live gold ca să îl joc dar cum xbox live gold nu e disponibil în România as vrea sa îl iau cu game pass dar în România e disponibil decât pc gamepass si nu merge pentru consola (din câte știu eu)
Ce ar trebui sa fac ca să pot juca jocul (jocul se numește sea of thieves)?

Răspuns Câştigător
| HornyM24 a răspuns:

Știu că îți poți face cont pe Xbox Live sau cum ii zice la Xbox One, dar e un proces foarte îmbârligat! Am făcut și eu pe vechiul meu Xbox 360, bănuiesc că e același lucru și pe Xbox One! Dar e foarte stupid procesul de creare și nici nu mai știu sincer prea bine! Te ajutam cu mai multe informații dar nu am mai făcut de vreo 3 ani un astfel de cont!