| Squishy a întrebat:

Cum as putea sa instalez Pokemon GO pe Allview X1 Soul? Daca incerc sa il instalez de pe Magazin Play imi zice ca aplicatia nu e compatibila cu telefonul sad
are Android v4.2 Jelly Bean straight face I-am dat update SW de pe site, iar acum am GN4.2b nu se vede nici o diferenta.
Am incercat sa descarc jocul de la PC si sa il instalez din memorie dar aceeasi problema :'(

Răspuns Câştigător
| Gonrax a răspuns:

Îți trebuie Android 4.4.
Singura metodă ar fi să-ți dai root la telefon, și să instalezi un Custom ROM cu Android mai mare. Dar cel mai probabil nu există pentru telefon, dacă dai root pierzi garanția telefonului, când instalezi un custom ROM îți va merge telefonul cu mare lag... Și doar pentru un joc, eu zic că nu se merită.

1 răspuns:
| Bogdan549 a răspuns:

Cauta sa-ti faci upgrade la Android ca pokemon go cere Android 4.4.2 sau sa-ti achizitionezi alt telefon care suporta jocul