| Random002 a întrebat:

Neata TPU. Am un Allview A5 Smiley si vreau sa-i fac update de la Android 4.2.2 Jelly Bean la Android 4.4.2 KitKat dar am o problema ce nu-i pot da de cap. Imi zice sa descarc arhiva si sa o copiez in "Memoria Interna". Unde este aceasta memorie interna?
Raspunsul corect primeste funda happy!

4 răspunsuri:
| Ungureanus a răspuns:

1. Se descarca arhiva "ALLVIEW_GW532_V21_MT6572_KK@2014-09-05_08-41-ota.zip" pe un desktop PC sau laptop.
2. Se copiaza arhiva "ALLVIEW_GW532_V21_MT6572_KK@2014-09-05_08-41-ota.zip" in memoria interna sau SD Card.
3. Se porneste telefonul si se deschide aplicatia Sistem Update din meniul de aplicatii...da vezi sa fie bateria full

| gabitucelmaibun a răspuns:

Dai la setari apesi pe aplicati si acolo o sa gasesti. Funda

| gabitucelmaibun a răspuns:

Tu doar descarci si faci ce ti-am spus. Funda