| wPapy a întrebat:

Pentru astia care se stiu cu minecraft-ul, am jucat pe singleplayer si mi-am facut o mapa, am lucrat la ea, etc si intr-o zi mi s-a luat curentu` si cand intru nu mai imi apare mapa... Ce sa fac?

3 răspunsuri:
| HaLoGeNNN a răspuns:

Pai o iei de la inceput....Nasol. Sfat: eu dupa 10 minute, dupa ce incep o mapa salvez, si la urmatoarele 10 minute care au trecut salvez din nou

| wPapy explică (pentru HaLoGeNNN):

Poi am mai salvato....De vreo 3 ori inainte sa se ia curentu`...

| jj95 a răspuns:

Intra in runn scrie appdata, apoi intri in roaming-. micraft-si vezi daca il ai in save, daca nu il ai inseamna ca nu s-a salvat mapa
Bafta!