| Radu7498 a întrebat:

Http://tinypic.com/view.php?pic=2lmb4w4&s=8
Ce pot sa fac? :( Am placa video Nividia GeForce 9600 GT si am instalat si DirectX dar cand dau search in pc sa-mi gaseasca DirectX, imi gaseste doar instalarea si cateva chestii nerelevante. Cum pot sa dau update la Dx sau ceva de genul? Placa video poate sa nu fie compatibila cu dx11?

3 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Placa video nu e DX 11, ci suporta DirectX 10.0, Shader Model 4.0, OpenGL 3.3.

| nda a răspuns:

Placa ta video cred ca suporta directx 10. iar jocul necesita 11.

| Radu7498 explică:

Pai si jocul nu merge cu dx10.0? Nu pot face nimic sa-l joc?