| Radu7498 a întrebat:

Am inteles ca win7 are DirectX 10, pot face cumva sa am 11? adica sa-i dau update sau daca-l instalez are vreun efect? o.O l-am instalat de vreo 3-4 ori si cand deschis wach dogs imi zice ca imi trebuie dx 11 runtime installed. Eu am Nividia GeForce 9600 GT nu sunt sigur ca e dx11 compatibil cu placa daca ce pot sa fac ca sa joc jocul? Il astept sa apara de la inceputul anului chiar vreau sa-l joc crying

4 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Mai Radu -> fa update-urile obligatorii din Windows, in felul asta aduci Windows 7 pe care il ai la SP1 si o data cu el ai si Direct X 11.
http://www.microsoft.com/ro-ro/download/details.aspx?id=36805
sau
http://tiny.cc/edzngx

| AdrenalinTm a răspuns:

Daca l-ai pune (direct x 11)placa ta ar fi limitata de procesor dar dacai ii dai putin in gura la procesor s-ar putea sa mearga

| Timur7 a răspuns:

Din pacate nu e compatibil...dar sunt patch-uri pentru jocuri piratate cu Directx10. Dar altfel nicidecum, trebuie sa schimibi placa video

| Radu7498 explică:

Am dat deja update la win daar placa nu e compatibila cu dx11 cred nu pot cumva sa fac sa mearga jocul cu dx 10.1 am inteles ca are cam aceleas chestii ca si 11.