| javiga a întrebat:

Http://www.altex.ro/......m-free-dos
Este bun acest laptop pentru gaming si nu numai?
Intel core i3 3110m 2. 4ghz
4gb of ram
nVIDIA geforce 610m 2gb

6 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Pentru gaming cauta un laptop cu placa video macar 630m sau 7670m.

| javiga explică (pentru Zangetsu):

Eu incerc sa va zic daca imi intra in jocuri si pot juca cu placa de 128 mb si cu vertex shader 5.0 si pixel shader la fel pot juca?

| KodrutZ a răspuns:

Daca vrei gaming, fa DESKTOP, e sfint. O sa vezi tu cum plingi peste 2-3 ani cind nu o sa mai ai garantie la laptop si o sa te coste cit un laptop nou sa inlocuiesti placa de baza...

| YoBuDy a răspuns:

Da, este bun pentru gaming, chiar pretul il recomanda, chiar daca e un pic mare... insa pentru gaming este ok, tinand cont ca are procesorul i3 exact cum am si eu, si nu am nici o problema cu jocurile, este oke si 4gb de ram din punctul meu de vedere, iar placa video e oke, ca sa iti mearga jocurile mai noi de prin 2011, 2012

| javiga explică (pentru YoBuDy):

Dar daca as avea o placa video Intel hd graphics 4000 mobile de 128mb si cu shader model 5.0 open gl 4.2 mi-ar merge jocurile noi 2011-2012-2013?

| YoBuDy a răspuns (pentru javiga):

Sincer nu stiu ce sa zic, pentru ca cu cati ai mai multi mb la placa video cu atat e mai buna, iar in cazul tau mi-ai zis de una de 128 care e mai slaba ca aia de 610mb. Incearca sa iti iei una de 1Gb si esti boier!

Succes