| Oliwer123 a întrebat:

Http://www.altex.ro/......ddr3-linux

Am achiziționat ieri acest pc, este bun de ceva?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

E bun pentru office, browsing si filme dar in gaming "sughita" pentru ca procesorul si placa video sunt destul de slabe.

| Oliwer123 explică:

Ram-ul este destul de bun, procesorul intra-devar lasa de dori dar placa video nu-i chiar asa de slaba pe cat pare, am incercat CS:Go la rezolutie maxima 80 fps, LoL rezolutie maxima 45fps, GTA V nu am incercat inca dar o sa il incerc.

| CPAElites a răspuns (pentru Oliwer123):

Gaseai sh mult mai performant.
Daca placa video avea memorie GDDR5 era cu 35% mai performanta fata de cea cu memorie gddr3.

| David_Raul_1992 a răspuns:

E cat de cat bun. depinde de ce jocuri joci, Daca te joci gta 5 o sa-ti mearga pe minim in 30-40 de FPS si in CS:GO cu 100 sau peste daca dai pe o rezolutie mai mica