| IonutYou a întrebat:

Http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1777737/
In câte fps merge League of legends?

Răspuns Câştigător
| HandaSei a răspuns:

Procesorul este bun, dar să știi că nu este nevoie de o placă video atât de bună pentru LoL... ramii e mai bine să fie pe dual channel, iar placa de bază =)) sincer o poți numi pocnitoare pe aia, nu o recomand! Iar la Windows... de ce nu în română!? În fine asta nu prea contează, dar eu personal optez mereu pentru limba maternă! =))
Un alt aspect important ar fi Hardul, tu ai pus unul normal, cam cel mai ieftin de 1TB cu 7200RPM și buffer de 64MB, mulți își iau un SSD pe care își bagă sistemul de operare și câteva jocuri etc... dar eu îți recomand să mai pui niște bănuți și să iei unul cu buffer de 128MB, va ajuta destul de mult!
Și am văzut că nu ai pus o sursă la sistem, dacă o ai deja e bine :) eu am adăugat una, una chiar foarte bună pe care ți-o recomand! Tot de la (be quiet!) am și eu, recent a fulgerat fix într-un stâlp de electricitate de pe strada mea și a ars la mulți vecini cam tot ce aveau prin priză Televizoare, la câțiva și PC sau Laptop-uri, eu eram la pc și nu a pățit nimic spre uimirea mea, s-a luat lumina vreo 15 minute, deci chiar mă speriasem să nu se fi ars ceva. =)) Ideea e că la o sursă fără certificare Silver sau Gold la un șoc ceva mai mare de curent, este posibil să îți facă praf cam tot prin pc!
Carcasa am pus pe cea care o am și eu, în concluzie cam acesta ar fi Build-ul ideal pentru tine.

http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1779529/

Prețul a crescut puțin ce-i drept, iar performanțele puțintel mai slabe, prin asta mă refer la placa video, prețul a crescut din cauza că am adăugat o sursă, ai un Hard disk și o placă de bază mai decente și ramii sunt acum pe dual channel.

Eu personal aș zice că e mai bine să te concentrezi pe stabilitate! :D

Vei putea juca pe sistemul ăsta în full HD cu totul pe maxim cu vreo 120-140+ FPS în League of Legends, dar și alte jocuri de genul CS:GO etc.

3 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

De ce d**cu cumperi w10? Cand e gratis!

| SilviaDulcik a răspuns:

Daca iti cumperi un calculator pentru League of Legends, poti sa il cumperi pe urmatorul si salvezi niste bani :
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/1779004/

| Reb a răspuns:

60 FPS + la very high