| TaharuJoko a întrebat:

Ideei de ce placa video sa pun pe placa de baza Placa de baza ASUS B150M-C, Socket 1151 adica asta https://www.emag.ro/placa-de-baza-asus-socket-1151-b150m -c/pd/DW8MCYBBM/? avand in vedere ca am un i5 6500

1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

In principiu poti pune orice placa video!
Te intereseaza acel PCI-Express, la placa ta ai PCIe 3.0 x16, PCIe 3.0 x16 @ x4, PCIe 3.0 x1

Deci cu alte cuvinte iti trebuie o placa video cu PCIe 3.0 dar si punand una PCIe 4.0 nu vor fi probleme, diferenta intre 3.0 si 4.0 fiind de viteza in primul rand (Transfer Rate, Bandwith)!