| GolopențaAdrian a întrebat:

Imi merge Microsoft Flight Simulator 2020? Pe acest sistem:
Lenovo V310-15IKB
Procesor:I5 7200U 2, 5 Ghz pana la 3, 1 Ghz(Dual Core)
Placa video dedicata:AMD Radeon 530 2 Gb DDR3
Placa video integrata:Intel HD Graphics Family(Intel HD 620) 4 Gb
Ram:8 Gb DDR4 2133mhz
Rezolutie 1920X1080(Full HD)
Categorie:Business
Windows 10 Pro pe 64 bit
HDD:1 TB(5400 RPM)

Răspuns Câştigător
| Sofer a răspuns:

Scuze, ți-am lăsat link-ul greșit. L-am și șters, pentru a nu rămâne acolo. Să nu instalezi niciodată ceea ce-ți recomandă acolo.

Uite ceva safe:
pcgamebenchmark.com

Ți-am introdus eu datele, pentru a verifica dacă sunt compatibile. Îți merge.

| GolopențaAdrian explică (pentru Sofer):

Multumesc mult! Si ma gandesc ca la setari minime nu? Si cu cate fps-uri?

| GolopențaAdrian explică (pentru Sofer):

Dupa site-ul asta si Read Dead Redemption mi-ar merge

| DeathOfDreams a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu îți arată şi fps-urile pe site-ul ăsta

Oricum, să te orientezi mai degrabă aici, decât pe site-uri care par suspicioase şi care necesită instalare. E nasol când te trezeşti că un un program random îți mănâncă resurselelaughing

| GolopențaAdrian explică (pentru DeathOfDreams):

Pai aia am zis ca si Red Dead Redemption 2 mi-ar merge daca e dupa acest site ca am pus si o intrebare pe acest subiect si raspunsul a fost ca nu poate la setari minime de tot ar fi mers dar bine am folosit celalalt site

26 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Iti merge fix ca scheletul la plimbare, Astea is specs de laptop de filme nu jocuri lol.

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Is si de jocuri nu iti fa probleme

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Nu am zis ca nu merg jocuri boss. Orice laptop cu placa integrata e laptop de birou. Ca tu te bucuri ca mere cs 1.6 si metin 2 e alta poveste.

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Si Gta 5 merge deci nu e chiar asa de slab si da este si de business

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Scurt si la obiect ca sa nu ne lungim: nu iti merge flight simulator. Nici macar nu porneste pentru ca e sub cerintele minime.

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Tu si cu celalalt utilizator va contraziceti

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Pentru ca celalt user aparent nu stie sa citeascalaughing) Scrie rosu pe alb, gri sau ce culoare e aia ca nu iti merge:

https://imgur.com/a/QaNEor6

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

La mine arata Amd Radeon 530

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

El a pus datele mele

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Boss uitate ca lumea ca datele tal le-am pus.
In stanga e ce iti trebuie minim ca sa mearga, in dreapta e ce ai tu.
Pe romaneste ai fail ca placa ta video e prea slaba si trebuie minim un RX 530. E clar acum?

https://imgur.com/a/reGe3DS

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

E clar dar eu am si placa dedicata

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Da, dar din pacate e prea slba, asta incerc sa zic. Iti trebuie un RX 570 (Am gresit la ultimul raspuns) iar tu ai un radeon 530.

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Eu am 2 gb la amd-ul de care am zis astfel indeplinesc dar nu am placa aia care o scrie acolo

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Voi incerca jocul sa vad cum va rula sau daca il va deschide

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Tot fail arata.

https://imgur.com/a/a4kSKp2

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Da stiu

| Wr3nch a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

De incercat poti incerca. Eu m-am bagat pe fir pentru ca stiu durerea de a descarca jocuri mari, doar ca sa primesti cel mult un blackscreen si am zis sa nu pierzi vremea degeaba.

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Daca nu merge asta e nu il voi juca

| GolopențaAdrian explică (pentru Wr3nch):

Am renuntat din cauza unei probleme la instalare dar iau X-Plane 11

| Sofer a răspuns:

Poți încerca să vezi dacă merge.

| GolopențaAdrian explică:

Da stiu dar nu sunt lamurit la setarile minime