| GolopențaAdrian a întrebat:

Imi merge X-Plane 11 pe acest sistem?
Lenovo V310-15IKB

Procesor:I5 7200U 2, 5 Ghz pana la 3, 1 Ghz(Dual Core)

Placa video dedicata:AMD Radeon 530 2 Gb DDR3

Placa video integrata:Intel HD Graphics Family(Intel HD 620) 4 Gb

Ram:8 Gb DDR4 2133mhz

Rezolutie 1920X1080(Full HD)

Categorie:Business

Windows 10 Pro pe 64 bit

HDD:1 TB(5400 RPM)

6 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Jocul ar trebui sa mearga la aceste specificatii. Totusi nu te astepta la 60 fps cu toate setarile date pe high.

| GolopențaAdrian explică (pentru PainTech):

Si la cat sa ma astept?

| GolopențaAdrian explică (pentru PainTech):

Si cum trebuie instalat prima oara jocul si apoi DLC-ul ala numit Global Scenery?

| PainTech a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Mereu se instaleaza mai intai jocul, apoi DLC daca nu se specifica altfel.

| PainTech a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Daca cerintele oficiale nu sunt exagerate ( probabil sunt ) te poti astepta la 30 fps pe FHD, medium.

| GolopențaAdrian explică (pentru PainTech):

Mi-a mers dar parca tot mai bine as ramane la FSangryMicrosoft Flight Simulator X)