| GolopențaAdrian a întrebat:

Ce jocuri nu imi merg? Pe acest sistem:
Lenovo V310-15IKB

Procesor:I5 7200U 2, 5 Ghz pana la 3, 1 Ghz(Dual Core)

Placa video dedicata:AMD Radeon 530 2 Gb DDR3

Placa video integrata:Intel HD Graphics Family(Intel HD 620) 4 Gb

Ram:8 Gb DDR4 2133mhz

Rezolutie 1920X1080(Full HD)

Categorie:Business

Windows 10 Pro pe 64 bit

HDD:1 TB(5400 RPM)

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai o sa iti mearga cam toate, dar la detalii low

| costinvlad a răspuns:

Iti tb placa pe 128 bit sau mai mare cu gddr5 sau ddr5 sau ddr5x si CPU cu minim 8 threaduri si 4 nuclee si wifi 802.11 ac si gigabit pentru mmorpg si multiplayer. Minim MX150 sau RX 540 sau GTX 1050 sau RX550/560.

| TheSeventhSin a răspuns:

Cauta pe net site-ul "Can i run it", cauti un joc precum Gta 5 si dupa scanezi pc-ul (Sunt instructiuni acolo) si vezi ce merge si ce nu.

| GolopențaAdrian explică (pentru TheSeventhSin):

Pai cam la toate aproape indeplinesc ca am 2 gb la placa video dar nu am placa de acolo si la procesor is cateva care la recomandat cer o frecventa mai mare

| GolopențaAdrian explică (pentru TheSeventhSin):

Si la ram la toate indeplinesc dar la unele la low

| RadikalGamer a răspuns:

Nu pot să dau un răspuns sigur, asta depinde și de cât de încarcat ai Windows-ul, cât de bine vrei să îți meargă jocurile, etc. În principiu ar trebui să ruleze majoritatea jocurilor, pentru că e procesor destul de nou, placa video la fel, la memoria RAM nu sunt probleme. Poți să cauți un site gen Game Debate unde bagi specificațiile sistemului tău și îți spune dacă merge sau nu un joc anume.

| GolopențaAdrian explică (pentru RadikalGamer):

Pai eu zic sa mearga bine cam toate

| GolopențaAdrian explică (pentru RadikalGamer):

Numa ca la mine la majoritatea jocurilor care le am foloseste placa video cea integrata si cateva care le-am avut a folosit-o pe cea dedicata

| RadikalGamer a răspuns (pentru GolopențaAdrian):

Poți să forțezi jocurile să ruleze pe cea dedicată în setările plăcii video.

| GolopențaAdrian explică (pentru RadikalGamer):

Pai am pus la profile dar tot nu toate le ruleaza