| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Imi merge un xbox one s de 500gb la un monitor LG de 75 hz full hd 1920 pe 1080 doar ca e de pc nu e tv? Eu am tv mai slab dar am port hdmi la el, am vazut ca pe xbox one s are doar cablu de alimentare si hdmi.

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

TREBUIE sa scoti boxele... sunt 3 solutii
1. xbox one are iesire separata de boxe (NU stiu xbox one, stiu doar generalitati)
2. monitorul are intrare hdmi SI boxe incorporate
3. cumperi adaptor de la hdmi la dvi si cu iesire de boxe (exista asa ceva)

deci e clar ca iti trebuie adaptor daca monitorul nu are intrare de hdmi (unele au, si chiar si boxe au unele), si cum spuneam mai sus si solutie de sunet

insa de mers, MERGE, tehnologia permite usor conversia hdmi-dvi din cauza ca ambele sunt digitale, insa, pe dvi nu exista ideea de sunet, DELOC! asa ca trebuie sa faci workaround la boxe