| alina是最热 a întrebat:

Imi poate spune cineva cum trag poze de pe un card de memorie de la o camera de filmat pe CD? VA ROG AJUTATI-MA!

1 răspuns:
| lpavel a răspuns:

Conectezi camera cu un cablu la pc, Bagi un cd in pc, apoi pornesti Nero ( daca nu ai descarca unul, oricare ), clic pe : Data Burning, clic pe Add, apoi cauti camera ta conectata la pc, selectezi pozele, clic pe open (deschidere ) si clic pe Burn! Atentie cate poze incluzi ca banda de jos de la nero sa ramana verde altfel nu o sa incapa pozele pe cd!
Daca nu merge sau nu gasesti sa le pui direct de pe card pe cd, atunci selecteaza toate pozele de pe card clic drept, clic copy si faci un folder gol in pc unde vrei tu, il deschizi clic drept, clic pe paste, apoi il pui pe cd cu nero asa cum am zis mai sus! Succes!