| Balan_Alex_1991 a întrebat:

Imi puteti raspunde la urmatoarele intrebari de pe ro-rp?

Este permis să anunți că vinzi arme sau alte obiecte ilegale pe căi publice (/ad, /cad // în ziar, la radio)?
Nu.
Da.
Da, dacă îmi ascund identitatea sau maschez obiectul ilegal (spun că vând/cumpăr arme de jucărie etc).
Care este limita admisă de server în cazul înșelătoriilor? Dar a jafurilor?
$2.000 la înșelătorii și $50.000 la jafuri.
$100.000 la înșelătorii și $2.000 la jafuri.
$50.000 la înșelătorii și $2.000 la jafuri.
Ce reprezintă următoarele prescurtări: RK, PK, CK, FPK, MG, RP?
Random Kill, Player Kill, Character Kill, Faction Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Revenge Kill, Player Kill, Character Kill, Faction Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Revenge Kill, Player Kill, Character Kill, Function Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Cum este corect să ajungi mai repede dintr-un loc în celălalt?
Rog un administrator să te teleporteze.
Închiriez o mașină sau chem un taxi. Dacă nu am bani, merg pe jos.
Alerg (și fac bunnyhop) pentru a ajunge mult mai repede.
Care din următoarele exemple de RP este corect?
/me ia de pe jos bâta, aleargă spre X urmând să îl lovească pe acesta în zona capului.
/do reușesc să îl lovesc pe X?
/do în jurul copacului se află mai multe sticle de plastic.
Dacă faci roleplay cu cineva, ai voie să te pui AFK?
Nu, nu este permis.
Dacă e neaaparata nevoie, mă pot pune AFK.
Da, este permis.
Ce faci dacă un jucător te întreabă dacă vrei o mașină pe niște bani OOC (RON, $, € etc)?
Accept tranzacția.
Nu îl bag în seamă.
Anunț un admin sau fac plângere pe forum, postând și niște dovezi.
Care din variantele de mai jos este un exemplu bun pentru un anunț într-o manieră RP?
Vând jucării (( arme )).
Vând mașină Clover, an de fabricație 1998. Prețul este negociabil.
Vând plante frumoase crescute în seră, cea mai bune calitate de marijuana, contactați-mă.
De ce nu este corect următorul RP "/me stă întins pe jos într-o baltă de sânge în urma unei lovituri cauzate de o crosă de golf"?
Este corect, RP-ul este unul complex cu multe detalii și îl ajută pe partenerul de roleplay la următoarele acțiuni pe care le va face.
Nu este corect, este o instigare la MG deoarece partenerul de roleplay nu știe cu ce ai fost lovit, ci vede doar rana propriu-zisă
Este corect, /me este folosit într-un mod optim, însă se putea apela de două ori la această comandă pentru a se observă mai bine în ce stare este persoana lovită.
Ce poți face dacă ai ban pe un cont pentru 7 zile?
Intru pe alt cont, dau /re să întreb adminii dacă am permisiunea de a juca pe alt cont.
Intru pe alt cont deoarece nu există o restricție și nu se consideră Ban Evading.
Intru pe alt cont sau pe contul existent abia când ban-ul expiră.

1 răspuns:
| TiberiuFasole a răspuns:

1.Daca nu le stii si nu le inveti, ti se va parea plictisiitor.
2. Poti sa-mi raspunzi la o intrebare?
Este permis sa ai 2 conturi?
Dar este permis sa faci cont altuia?

Asa amandoi luati ban ip. El incalca prima regula tu pe a doua.( n-ai voie sa ai alt cont fata de cel creat de tine).