| Alex_Alex_1987_VeIC a întrebat:

Ma ajutati si pe mine va rog ca sa imi fac un cont pe Romania roleplay

Intrebarile aici :

Formele corecte și complete ale următoarelor acronime: IC, OOC, PK, FK, PG, MG sunt:
Inside Cropping, Out Of Chilling, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming.
In City, Out Of Character, Player Kilograms, Fill Killings, Powergaming, Metagaming.
In Character, Out Of Character, Player Kill, Faction Kill, Powergaming, Metagaming.
Ce trebuie să faci în cazul în care cineva îți bușește mașina?
Să îmi continui drumul.
Să fac roleplay în funcție de cât de gravă e situația.
Să scot arma și să îl omor pe respectivul.
Cum este corect să ajungi mai repede dintr-un loc în celălalt?
Alerg (și fac bunnyhop) pentru a ajunge mult mai repede.
Închiriez o mașină sau chem un taxi. Dacă nu am bani, merg pe jos.
Rog un administrator să te teleporteze.
Dacă aveţi un obiect de dimensiuni mari asupra dumneavoastră, sunteţi obligaţi să îl rolaţi, chiar dacă IC nu aveţi unde să îl ţineţi?
Da, orice obiect deţinut OOC este şi IC.
Nu sunt nevoit să îl rolez asupra mea dacă în viaţa reală nu l-aş putea avea asupra mea.
Numai când doresc.
Este permis să anunți că vinzi arme sau alte obiecte ilegale pe căi publice (/ad, /cad // în ziar, la radio)?
Da.
Da, dacă îmi ascund identitatea sau maschez obiectul ilegal (spun că vând/cumpăr arme de jucărie etc).
Nu.
Dacă un jucător îţi dă "ţeapă" IC cu o casă, ce faci?
Dau un /report.
Mă duc la poliție și denunț jucătorul respectiv.
Îi fac plângere pe forum.
Dacă ești împușcat prin roleplay de către cineva, dar încă mai ai viață (nu ai intrat în deathtimer), ce faci?
Îmi scot arma și începem să ne împușcăm (shoot-out).
Fug spre spital.
Cad pe jos și fac RP-ul necesar situației.
Care dintre următoarele exemple de RP este corect?
/me este într-o baltă de sânge, având ochii închiși.
/me a fost lovit cu o bată de baseball în zonă craniană în urmă cu câteva minute.
/me stă cu capul pe spate gândindu-se la soția sa, fiind fericit pentru că primul sau fiu se va naște.
Ce reprezintă următoarele prescurtări: RK, PK, CK, FPK, MG, RP?
Revenge Kill, Player Kill, Character Kill, Function Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Revenge Kill, Player Kill, Character Kill, Faction Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Random Kill, Player Kill, Character Kill, Faction Player Kill, Metagaming, Roleplay.
Este permis bunny hop-ul pe acest server (adică să sari pentru a merge mai repede)?
Da, doar atunci când vrei să scapi dintr-o urmărire sau o altercație.
Nu, aceasta este o modalitate non-roleplay de a te deplasa mai repede.
Da.