| Todosi_Ioana_1995 a întrebat:

Imi puteti spune ce este IMVU?

1 răspuns:
| 愛日本 a răspuns:

IMVU este un joc online, gen ''virtual life''
• Iti creezi caracterul tau propriu ( cum vrei sa arate )
•Descarci jocul, dai log in (poti si cu facebook)
•La inceput primesti o suma de bani, nu e foarte mare dar ajunge pentru imbracaminte,haine,ochi, etc
•Sunt mai multe casute de chat diferite unde poti intra si poti comunica cu alti oameni din alte tari (Germania, Olanda, Japonia, Romania + multe altele)
• In chat intir cu caracterul tau si vezi alte caractere, poti sa te asezi in diferite locuri cu ajutorul bulinutei portocalii
•Poti face poze, si ai o poza 'de profil' si altele poti sa le pui intr-un mini album propriu