| anonim_4396 a întrebat:

Imi puteti spune si mie cand apare Steam Controller de la Valve si daca acesta va merge doar la jocurile de pe Steam,sau si la celelalte jocuri de pe PC? Vreau sa imi iau un gamepad pentru PC pentru o experienta ma buna in gaming si ma gandeam la controllerul de XBOX 360, pana sa-l vad pe cel de la Steam,dar nu stiu daca acesta va merge la orice joc de pe PC, tinand cont ca nu am cont de Steam big grin
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| MethodMan a răspuns:

Steam Controller va functiona numai cu Steam Big Picture sau Jocuri cu DRM pe steam.Iti recomand ambele controllere de PS3 si Xbox pentru ca unele jocuri au support separat.Depinde de alegerea ta.In proportie de 70% toate functioneaza cu Xbox controller asa ca...