| MioaraParalescu a întrebat:

Imi spune cineva niste placi video mai bune sa fie compatibile cu placa asta de baza:
http://www.intend.ro/mb-msi-k9n6pgm2-v2/
Va rog, dau funda!

Răspuns Câştigător
| florin1979 a răspuns:

Este compatibila, doar va limita performantele ei. deci, placa de baza o trage putin inapoi, placa video nefuncitonand la capacitate maxima! e cum ai pune un hard disk sata III pe o placa de baza cu sata II. deci, hardul, degeaba este sata III, el va functiona la viteza de sata II din cauza limitarii de viteza data de placa de baza!

4 răspunsuri:
| florin1979 a răspuns:

Pai ce buget ai? cat de scumpa sa fie?

| MioaraParalescu explică (pentru florin1979):

Sa fie undeva pe la 350 lei

| florin1979 a răspuns:

Eu ti-o recomand pe asta! http://www.pcgarage.ro/......5-128-bit/ gainward gts 450 512MB DDR5 128 bit. tu poti incerca si alte variante, putin mai ieftine. conteaza foarte mult in recomandarea mea faptul ca re ddr5. :)

| MioaraParalescu explică (pentru florin1979):

Pretu nu e problema, dar placa mea de baza are un slot pci-e x16 1.0, placa asta video ce mi-ai recomandato e excelenta dar cred ca are pci-e x16 2.0(nu sunt sigur) nefiind compatibila cu placa mea de baza.Acum te intreb este compatibila cu placa mea de baza sau nu?

| florin1979 a răspuns (pentru MioaraParalescu):

Este compatibila, doar va limita performantele ei. deci, placa de baza o trage putin inapoi, placa video nefuncitonand la capacitate maxima! e cum ai pune un hard disk sata III pe o placa de baza cu sata II. deci, hardul, degeaba este sata III, el va functiona la viteza de sata II din cauza limitarii de viteza data de placa de baza!