| AnoMg a întrebat:

In cate fps-uri ar merge jocurile precum Gta V,CsGo,Fortnite, Minecraft cu spec. Intel Core i5 pana la 3.6 GHz, HDD 1TB S-ATA3, Placa video dedicata nVidia GeForce GTX1050 2GB DDR5.

Răspuns Câştigător
| EMKing a răspuns:

Pai, mie cu un I3, un GTX 750TI, 8 gb rami, am in jur de 70 fps in jocurile alea, cred ca tie ti-ar merge in jur de 120, ceva de genul. (Pe cs go imi merge in 250 -275 fps)

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Relativ la aceste jocuri OK, nu prea știu de GTAV și Fortnite. Eu te sfătuiesc să iei 1050 pe 4 GB.

| costinvlad a răspuns:

Ar fi mai bun pe AMD(AMD Ryzen cu 4 nuclee si obligatoriu 8 threaduri, sau peste 4 nuclee) si video ar merge si GTX 1050/RX 540/RX 550, etc.

| costinvlad a răspuns:

Http://www.mediadot.ro/wish/&wid=67821
Uite. E in jur de 3000 de lei.