| GolopențaAdrian a întrebat:

In ce jocuri de PC te poti distra?

12 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Te POTI distra in toate jocurile ( accent maxim pe cuvantul "poti" ).
E o intrebare destul de personala. Mie imi plac jocurile tip sandbox, strategie. Pe shootere ma enervez destul de tare ( mai ales la online ), deci prefer sa nu.
Uite cateva titluri in care pot petrece cateva ore fara sa ma plictisesc, si, cel mai important, fara sa ma enervez :
- Cities Skylines
- Prison Architect
- GTA - Sa fim seriosi, cui nu ii place GTA-ul?

Si mai sunt inca cateva jocuri care imi plac. Nu sunt sunt
neaparat distractive, ci sunt "engaging", mai ales prin poveste :
- Until Dawn ( prima oara cand am intalnit conceptul de interactiv movie cu peste cateva sute de moduri in care poti juca. ).
- Life is strange ( povestea si mai ales ideea )
- Last of Us ( ce sa mai zic? )
- SpecOps The Line ( un shooter care are un mesaj destul de puternic. "Esti aici pentru a te simti ca ceva ce nu esti; un erou ", "Te puteai opri oricand, dar tu ai decis sa continui"; "Cati oameni nevinovati ai ucis astazi?" )

| GolopențaAdrian explică (pentru PainTech):

Is bune cele care le-ai scris sus ca si eu le-am avut pe acelea trei si Gta 5 il am si acum

| Mayar a răspuns:

Counter Strike Global Offensive - first person shooter, toti stiu jocul asta
Blande & Soul - MMORPG cu grafica beton + storyline super tare
Paladins -... mai bine vezi trailer ca sa te convingi cum e. Faza ii ca merita sa il incerci.
Creativerse - daca mai ai cu cine sa te joci, e mult mai fain decat minecraft.

Cam atat...
Ar fi si Call of Duty big grin - tot first person shooter, dar probabil ca stii deja asta

| Superior a răspuns:

SCP Secret Laboratory

| DoctorWh0 a răspuns:

Pai sunt oameni care se distreaza si pe Microsoft Paint... Nu se poate zice asa ce jocuri iti plac. Mie de exemplu, imi plac shooterele dar nu suport CSGO si Fortnite. Deci da, cam ar trebui sa incerci diferite jocuri si sa vezi care iti plac...

| Ssssmokin a răspuns:

In general pentru asta sunt facute jocurile, pentru a te distra. Acum depinde de fiecare. Unora le plac shooterele, iar altii prefera jocurile de strategie.

| GolopențaAdrian explică (pentru Ssssmokin):

Pai mie ceva gen just cause 2 sau Gta 5 ar cam fi adica tot ceva sandbox!

| DanielaFD a răspuns:

Gta V, Fortnite, League of Legends, Imvu, CS:GO, Pubg

| GolopențaAdrian explică (pentru DanielaFD):

Dintre cele scrise GTA 5 il am si Fortnite l-am avut

| August99 a răspuns (pentru DanielaFD):

Frate cum te distrezi tu in pubg ca pe mine ma ia criza cu jocu ala orice as face

| SzaboZolltan a răspuns:

Ai putea încerca league of legends
E unul din cele mai jucate jocuri
Daca te pricepi la joc poti face si bani