| Girly97 a întrebat:

In jocurile "Need for Speed" care este rolul de a juca cu niste masini care parca nu sunt conduse de nimeni in loc sa te joci cu cineva?

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Ce inseamna ca nu sunt conduse de nimeni. Numai stiu in primele variante de NFS daca aparea un sofer acolo la volan, dar te asigur ca in 3-4-5 parti apar si soferi. Depinde de modul de vizualizare. La multe simulatoare si chiar si la NFS care nu este chiar un simulator auto poti sa vezi masina din exterior, din interior, din botul masinii, cam cum poate vedea in realitatea pilotul, soferul.

| Girly97 explică (pentru Simpatic):

Pur si simplu ma refeream de fapt ca unele masini parca se "conduc" singure fara niciun alt jucator si nici macar nu eram la multiplayer.

| AvalohAlyn a răspuns:

Toate jocurile Single player cu masini sunt așa, adică masinile cu care concurezi sau cele din trafic sunt conduse de computer, de robot.Asta înseamnă singletonul, doar tu ești jucătorul.Sigur că unii prefera așa sa joace alții multiplayer, diferența e că nu ai așa presiune maxima când joci single și nu toate jocurile au multiplayer și dacă au cer cerințe multe.Important este să îți placă jocul și să te simți bine ju candu-l, single sau multi nu mai contează.