| yonutz6399 a întrebat:

Ipad mini sau google Nexus 7 ( 2013)? happy

4 răspunsuri:
| ElectrickFunny a răspuns:

Nexus 7 cu siguranta bata detasat Ipad mini la performante, iar pe langa asta are si android ce a ce este peste Ios celor de la Apple.
Nexus 7- 2 GB Ram, Procesor quad core si chipset Adreno 320
Ipad mini-512 Mb Ram, procesor dual core, GPU PowerVR SGX543MP2
In concluzie Nexus 7

| AlinNxD a răspuns:

Ipad mini, nici nu ar trebui sa stai pe ganduri

| ElectrickFunny a răspuns (pentru AlinNxD):

Ce spui tu acolo?
Tu stii care e diferenta dintre Ipad Mini si Nexu 7? Sau doar ai spus si tu asa ca ai auzit de Apple si Ipad si ca crezi ca "smecheri" au Apple.
Nexus 7 bate Ipad Mini la performante de nu are aer si tu spui "nici nu ar trebui sa stai pe ganduri" ma faci sa rad happy.

| yonutz6399 explică (pentru ElectrickFunny):

M-am uitat pe tot youtub-ul si la aplicatii, jocuri foarte puternice ruleaza pe ipad mini cel putin cat Nexus 7. Ipad mini e mai frumos, sistem de operare mai stabil, frumos(cel putin mie imi place) si are si un ecran mai mare( 8'' fata de 7''). Eu o sa merg pe mana lui Ipad mini, cred.

Mersi de sfat happy