| Amlg0 a întrebat:

Joc League Of Legends si nu stiu cu ce iteme sa incep pe Miss Fortune stiu ca trebuie AD dar cu ce sa incep sa dau dmg bun happy

1 răspuns:
| Gonrax a răspuns:

Deci AD înseamnă attack damage.
Apasă p (pentru a intra la shop) și du-te la all items, apoi dă pe categoria "Damage" (aia e pentru attack damage) și caută itemele care-ți dau 75 sau 70 attack damage, și care au un preț relativ bun (în jur de 2500-3200 bănuți).
Cred că știi deja asta, dar să zicem că ai găsit un item și vrei să-l cumperi, dar nu ai bani de el, poți cumpăra părți mai mici din el -> pur și simplu dai pe el, și ia alea pe care le poți cumpăra (părțile mai mici).
Și tu dacă ești AD, trebuie să dai multe basic-uri (adică folosești mereu click dreapta pe inamici, nu dai foarte des abilitățile, dar folosești și abilitățile).
Dacă te faci full ad, adică în jur de 350-450 AD (sau mai mult), cel mai mult o să dai pe basic-uri, când ai level 12 sau mai mare, mai mult decât pe abilități.
Dacă faci un build bun, după cum ți-am zis (să iei d-alea cu 75 și 70 la început), și altele, și când vei avea level mai mare pe LoL o să înveți și tu ce să cumperi, pentru oricine. Asta am învățat eu la level 25 d-abia laughing)
Spor la jucat, știu că am scris mult, și sper să te ajute happy, MF nu e așa greu de jucat.