| Bianca777777 a întrebat:

Pentru cei care joaca League of Legends: Pe cine ar trebui sa cumpar, Sona sau Miss Fortune? Si de ce?

4 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Sona - support pe botlane impreuna cu adc-ul (Miss fortune).
Miss Fortune - ADC pe botlane.
In functie de ce vrei sa faci, iti alegi. Sona e ca sa ii ajuti pe ceilalti, nu tu killuri, nu tu farm (minioni), si ai grija de adc. Adc-ul este cel de da dmg, dar moare foarte repede si are nevoie de ajutor.
Amandoua sunt bune si amuzante.

| DarthNiger a răspuns:

Pai acum depinde, sunt 2 campioni diferiti...depinde ce iti place mai mult

| AlecCusca a răspuns:

Totusi cred ca Taric e mai bun ca support.Si a luat rework si acum este foarte bun

| AditzuBoss a răspuns:

Ar trebui sa il iei Pe Sona pentru ca are ultimata mai buna