| AvalohAlyn a întrebat:

Jocul Sims de pe telefon diferă de cele de pe PC in afara de grafica care diferă sigur? Ce diferente exista? Mă interesează dacă poți să ai undeva in joc afacerea ta,sa administrezi propriul restaurant,sa îți deschizi un magazin,sa ai anumite jocuri, toate astea mă refer la JOCUL de pe TELEFON, Magazin Play..Sims Mobile,Sims Free Play etc
Sau ce poți face fain in afara de a îți creste o casa și a avea grija de simsi in joc? În cel de pe PC, merge să ai joburi, afaceri și nu știu darla alea 2 de pe magazin play merge la fel? Sa nu le trag degeaba că și așa am memoria plina.

Răspuns Câştigător
| CalciuGabriel a răspuns:

Nu este chiar asa, poti avea job-uri si pe sims free play doar ca nu poti sa interactionezi cu vecini, etc. Stai doar la casa ta si la servici.Sa iti faci iubita e cam imposibil de la un bug al jocului care nu a fost rezolvat (cred).Ti-as recomanda mai mult The Sims 4 pe PC/Consola

| AvalohAlyn explică (pentru CalciuGabriel):

Dar poți deschide si administra afaceri gen un restaurant pe Sims pe mobil așa cum poți în Sims 4 PC?

| CalciuGabriel a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu prea cred