| MentalPower a întrebat:

La ce folosesc porcii in Minecraft? Ii poti inmulti sau ademeni precum faci cu vacile sau oile?

Răspuns Câştigător
| Ady100 a răspuns:

Porcii i folosesti pentru carne mai bine zis i omori si primesti 1-2 bucati de carne. Da, poti sa i ademenesti cu grau si poti si sa i inmultesti intre ei tot cu grau.
Daca bagi carnea la cuptor ti-o face friptura.
Daca arzi un porc cu bricheta o sa iti dea carne deja gatita.
Poti sa i calaresti folosind o sa si i poti indruma unde sa mearga cand i calaresti folosind o undita cu un morcov in varf.
Sper ca am ajutat! Succes. big grin

| LordBolton a răspuns (pentru Ady100):

Ady vezi ca nu ii poti imulti porcii cu grau ci cu morcovi...

| Ady100 a răspuns (pentru LordBolton):

Mersi de comm, ai dreptate! big grin

| LordBolton a răspuns (pentru Ady100):

Cu placere