| alin180 a întrebat:

La jocul minecraft, cum pot da grade pe un server? Eu sunt ownerul si nu stiu... cum sa dau grad la alti membrii. PS: Nu vorbesc de op sau altceva vorbesc de grad la nume si sa ii setez comenzile care le poate aplicabig grin Daca stiti ma puteti ajuta? Serverul este pe 1.3.1 bukkit si ma pricep ce si ce la bukkit da nu asa de multtongue Dau funda cu cea mai mare placere celui care ma ajutalove struck

Răspuns Câştigător
| rusuraduconstantin a răspuns:

Este simplu ( acum este versiunea 1.5.2, dar vad ca nimeni nu te-a ajutat).Iti trebuie pluginul group manager (essentials). Apoi faci grupurile (cauta cum le faci pe net, e greu de explicat in scris), si scrii /manuadd (numele playerului) (grupul) Funda te rog

2 răspunsuri:
| IHATEDARK a răspuns:

Dai comanda prin /manuadd [nickname] [Gradul]
Sa il scoti /manuadd [nickname] Default