| anonim_4396 a întrebat:

La minecraft poti trece de pe creative la survival?
Adica am facut un oras misto pe creative si as vrea sa trec pe survival.
E posibil?

7 răspunsuri:
| celnikar a răspuns:

Este posibil, dar este putin cam greu de explicat. Cauta un tutorial pe youtube despre cum sa faci un server minecraft simplu, fara plugin-uri.

| SweetStrawberry a răspuns:

Se poate.Normal ca e posibil.
Este foarte simplu scrii comanda /gamemode 0 pentru survival, pentru creativ /gamemode 1, pentru aventura /gamemode 2 si pentru spectator /gamemode 3

| Cristina_Pop_1995 a răspuns:

E posibil si e usor. Pentru a trece pe hard scrie "/gamemode 2" pentru creative "/gamemode 1" pentru survival "gamemode 0". Dar FI ATENT! NU POTI DOAR DACA ESTI PE CREATIVE SA SCHIMBI IN SURVIVOR SAU IN HARD! NU POTI INVERS!

| Vezentan_Cristian_2002 a răspuns (pentru Cristina_Pop_1995):

Multumesc mult pentru ca nici nu stiam

| Stefan_Emanuel_1987 a răspuns:

Normal ca da.Da-i pe chat si apoi scrii /gamemode 2 Sper ca ti-am fost de ajutor.Dar poti face acest lucru doar daca atunci cand ai inventat lumea ai pus pemitere coduri.

| franco2003 a răspuns (pentru Stefan_Emanuel_1987):

Si cum dai permitere coduri?

| Metin2noi a răspuns:

Poti trece prin aplicatia PoketInvEntor si iti alegi care e serverul si la info world apesi pe change si dai survial. Funda?