| AvalohAlyn a întrebat:

La mod-ul din Sims 4 go to school am vazut ca poti crea o scoala sau trimite copiii la scoala insa vreau sa va intreb daca poti deveni si profesor din elev daca avansezi in nivel, asa citisem mai demult.Ca poti preda la mai multe clase daca atingi un anumit nivel de scolarizare cu mod-ul acela go to school.Ce trebuie sa faci ca sa ajungi profesor cu mod-ul go to school? Sau nu merge? Cine a mai jucat cu acest mod?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Salut! N-am citit nicaieri ca poti avansa de la statutul de elev la profesor in joc.
Inteleg ca in Sims2 si Sims3 puteai fi profesor, dar in versiunea 4 lucrurile s-au miscat mai greu.
Am gasit un mod care te-ar putea angaja ca educator in joc, dar trebuie sa-l testezi, ca sa vezi daca functioneaza. Sursa spune ca trebuie sa indeplinesti anumite conditii ce tin de carisma si comedie (probabil se refera la joc de rol).
https://www.sims-blog.de/2017/09/20/unsere-neue-mod-erzieher-karriere-en/