| razadeluna a întrebat:

Ati vazut vreodata la voi in scoala un profesor sau o profesoara care a lovit un elev/eleva? cum s-a intamplat?

10 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Nu.La noi profii stiu sa se faca respectati de elevi.Si elevi ii respecta mai de frica mai de voie bunahee hee

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Un prof nou din scoala, un slabanog l-a luat pe unu de a 13a de ureche in curtea scolii ca cica tanarul l-ar fi injurat pe prof. La sfarsitul orelor profu a luat bataie in parcare. Urat, nu?

| Luori a răspuns:

In generala, profesorul de sport; chiar daca era sau nu beat, mhooama cate le mai dadea la baieti rolling eyes saracii... straight face

| Klara a răspuns:

Neintentionat nu cred ca m-a lovit niciunul. Dar am stat o saptamana cu un ochi umflat cand mi-a dat o profa cu usa-n cap din greseala, apoi am primit un catalog in cap pe cand stateam in prima banca, in clasa a VI-a, si profa de istorie mi-a dat un cot in stomac de am crezut ca intru in colaps.

rolling on the floor

| Deea a răspuns:

Profa de desen are pe mana inele mari cu care loveste copiii in cap laughing Daca vezi iti vine sa razi dar daca primesti unul. :-b

| Яùxsi a răspuns:

Diriga cate o palma unora, sau directoarea care i`a dat uneia d la mine din clasa, sau profa de sport care m`a luat de ureche intr`a 5`a laughing

| dksjgpfbgfbopgdfk a răspuns:

Aveam o profesoara de mate care batea copii la propriu.Cu catalogul, cu caietele de mate(legate vreo 5 caiete studentesti), din orice dadea intr-un elev.
Caz ca profesorul sa bata elevi numai stiu, dar stiu cazul unui coleg de-al meu care a batut el profesorullaughing

| darkstar a răspuns:

Mda...In generala(anul trecut) O profa de engleza l-a lovit pe un coleg(l-a invinetit putin pe la coaste laughing ) deoarece acesta a "comentat" la adresa ei cand i-a spus sa stearga tabla desi nu era el de servici. S-a ajuns si la director. Parintii elevului au facut scandal...mai mare rasu

| julieta a răspuns:

Dap.cand eram in clasa a 12-a.se alesese noul director de vreo 2-3 luni si ne-a impus f multe reguli, printre care :atunci cand se suna de intrare sa numai fie nici macar un elev in curtea scolii sau pe hol.baietii de la mine din clasa jucau fotbal pe terenul de hanbal pentru ca era cel mai aproape de intrarea in liceu, dar elevul de serviciu a dat drumu la clopotel doar in interiorul liceului iar afara nu, cum era de astp cei de pe teren nu au auzit ca sa sunat. diriga a trm elevul de serviciu pe clasa sa-i cheme la ora, au sosit dar in acelasi timp cand intrau in liceu ultimul baiat care nu a alergat pana in clasa a fost prins de director langa usa de la intrare, a urlat la el ca nu a auzit soneria s. a el i-a explicat ca afara nu s-a dat drumu la sonerie si nu au auzit, iar in clipa urmatoare directorul ia tras o palma zdravana. a vrut sa i-o de-a si pe a2-a dar colegu la prins de mana si i-a spus ca daca e nevoie va intoarce si el. si i-a dat drumu sa intre la clasa.

| jeorje a răspuns:

In fata clasei mele este un calorifer... intre usa clasei si calorifer statea un coleg care vorbea cu varul sau care era cu un an mai mare. O profesoara care era de servici "patrula" pe coridor si fiind mai balena mergea pe mijlocul coridorului. Colegul meu care nu era atent deoarece vorbea nu a vazut sa se dea intr-o parte, iar profesoara aproape dand in el i`a spus ca este un nesimtit(scuze de expresie) si ca parintii nu l`au invatat sa respecte oamenii mai invarsta i`a dat tare 3-4 palme ( poc-poc-poc ), iar varul sau care statea pe calorifer a ras, iar profesoara i`a dat si lui 2-3 palme. laughing Faza a fost foarte penala. big grin