| catalin542000 a întrebat:

La un smartwatch ce ați prefera, procesor single core de 1. 5ghz sau un procesor dual core de 1ghz?

Bănuiesc ca în cazul celui dual core de 1ghz, nu se refera la faptul ca ambele nuclee au în total 1ghz, bănuiesc ca un nucleu are 1 GHz, la fel și celalalt!

Însă la un smartwatch, bănuiesc ca nu prea poți folosi multicore, cred eu pentru ca unde poți sa deschizi atâtea aplicații pe un ceas, cred ca mai mult se utilizează single core.

Totuși voi ce părere aveți la întrebarea de mai sus?

2 răspunsuri:
| CuStimaSiRespect a răspuns:

Nu am acordat atenție până acum specificațiilor interne ci mai mult funcțiilor practice.
Dar din experiență pot să spun că un amărât de ceas iHunt ține chiar și două săptămâni cu o singură încărcare, pe când un Galaxy Watch abia dacă rezistă două zile.
E adevărat că are mai multe funcții, dar mi-am dat seama că mie nu îmi trebuie decât vreo câteva, așa că performanțele nu mai contau atât de mult precum durata bateriei.

| Aurora99 a răspuns:

Buna! Daca vrei un smartwatch nou, ieftin si performant, eu iti propun urmatoarea oferta:
http://www.hbmag.ro/2023/11/sw115.html