| IonelLiviu a întrebat:

Legat de metin2 (bonusuri) servere private sau si oficial.
Viteza farmecului 20 pe arma sau armura ajuta la altceva decât sa dea magiile mai repede?
12 putere ajuta mai mult la damage pe hit decât 10 pătrunzătoare?
12 dexteritate scade doar damage de la adversar sau iti mărește si damage dat pe skill?
Precizez ca sunt sura si am si bm.
Vreau sa stiu exact cine imi poate explica ce importanta are fiecare bonus si la ce ajuta mai exact.
Multumesc!

1 răspuns:
| Darky000 a răspuns:

Farmecul este doar petrnu magii,
12 putere este mai bun ca 10 patrunzatoare. (dai pe hit mai mult cu puterea)
Si Dexteritatea dai mai mult cu skill-ul si atat., nu inteleg de unde ti-a venit chestiasta cu "scade damage la adversar"
Oricum daca Esti sura bm nu iti trebuie putere pe Sabie sau scut. Daca vrei sa dai cu skill-urile mult Trebuie sa ai inteligenta si dexteritate.