| anonim_4396 a întrebat:

Ma lumineaza cineva cu lumea PS? Astea vin cu un card de memorie pe care este stocata cumva evolutia jocurilor? Sau tu poti juca jocuri nelimitate?

Răspuns Câştigător
| codrinmaestruldumelor a răspuns:

Cred ca te referi la cardul de memorie in care se salva progresul jocurilor. Chestia asta e valabila numai la PS 1 si 2, de la 3 in sus nu se mai foloseste asta, progresul fiind salvat direct in memoria interna a consolei.

| Paula2018 a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

Si cardul ala se poate schimba cand e plin? Sau memoria se sterge automat cand schimbi jocul?

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Paula2018):

Din ce am cutat, am gasit carduri de maxim 256mb, dar poti sa si stergi din datale salvate pe el. cand schimbi jocul nu se sterg datale despre el ci se salveaza automat. Un save are undeva la 1-3 mb.

| Paula2018 a răspuns (pentru codrinmaestruldumelor):

Iti multumesc pentru ajutor.

| codrinmaestruldumelor a răspuns (pentru Paula2018):

Funda?