| Ingognito a întrebat:

Ma pot juca jocuri gen cs:go pe aceasta unitate fara lag?

Sistem Lenovo ThinkCentre MT M1730

Model placa de baza: H61M skt 1155

Intel H61 Express chipset
Socket 1155 architecture
Supports up to 16GB DDR3 1033/1066MHz
Integrated Graphics
Integrated ALC662 5.1-Channel High Definition Audio
Realtek RTL8111E 10/100/1000 Gigabit Ethernet LAN

Expansion Slots:
One (1) PCI Express x16 slot
Two (2) PCI Express x1 slots
Two (2) 240-pin DDR3 DIMM slots

Rear I/O Ports:
Two (2) PS/2 ports
One (1) DVI-D port
One (1) 9-pin Serial port
One (1) 15-pin VGA port
Four (4) USB 2.0 ports
One (1) RJ-45 Ethernet jack
One (1) 3.5 mm line-in audio jack
One (1) 3.5 mm line-out audio jack
One (1) 3.5 mm microphone jack

Internal Connectors:
One (1) 24-pin Main power connector
One (1) 4-pin 12V ATX connector
One (1) 4-pin CPU fan connector
One (1) 4-pin System fan connector
One (1) 4-pin Power fan connector
One (1) Thermal Sensor header
One (1) SPI Debug header
One (1) LPT header
Three (3) SATA 3.0GB/s ports
One (1) Front panel header
Clear CMOS
Two (2) Front Panel USB headers
One (1) Serial header
One (1) COM header
One (1) Front panel audio header
One (1) Mono out header

Supported Processors:
Intel Core i7, i5, i3 and Pentium processors

Procesor: Intel® Core™ i5 - 2400 3. 1Ghz TC 3, 4Ghz Quad-Core

Memorie Ram 4GB DDR3 1333MHz

Hard Disk 250GB S-ATA3

Unitate optica: DVD-Rw

6 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

60 de fps-uri, nu cred ca prinzi, da 50 mai mult ca sigur. Depinde si de rezolutia cu care joci si pe ce setari. Oricum, jocul nu este frumos daca nu-l joci pe o rezolutie hd. Te incurca sa vezi playerii si asta este foarte enervant. + ca mai mult ca sigur o sa ai lag cand stai langa un smoke (stiu din experienta). Sau mai ales cand o sa faci si spray. Crede-ma ca nu e bine sa te enervezi daca pierzi din cauza lag-ului... E decent pentru cs pc-ul, nu zic, nu, insa iti sugerez sa-ti mai strangi bani.

| Ingognito explică (pentru Nemessys):

Daca iau si o placa video de 200-300 lei atunci ma duce hd fara lag?

| Nemessys a răspuns (pentru Ingognito):

Iti recomand un gtx 750. Poti lua una la a2-a mana. Dar bineinteles care nu a fost folosita mult timp sau,, torturata" pe alte jocuri. Sau as putea sa zic de un gt 740. Insa nu prea am incredere, sincer. Eu am avut un i3 - 4170 de 3.7 GHz si un gtx 750 Ti cu 4 gb rami si imi ducea la 200-250 cu toate la maxim. Asa, tu daca-ti iei un gtx 750, placa video o sa care si o sa un fps chiar bun. Mai bine sa fii sigur si multumit decat sa risti.

| XYZ02 a răspuns:

Merge,dar pe low.
Nu trebuia sa scrii tot ce ai scris mai sus, aceste informatii erau suficiente:
Procesor: Intel® Core™ i5 - 2400 3. 1Ghz TC 3, 4Ghz Quad-Core
Memorie Ram 4GB DDR3 1333MHz

| georgeenglezu2016 a răspuns:

Da, de ce nu?

| LibroHacker a răspuns:

Da ti-l duce in 40-50 fps-uri pe setari maxime, desigur placa video care este integrata lasa de dorit, cat despre procesor si ram sunt indeajuns pentru acest joc.