| amazonul11 a întrebat:

Merge gta IV episode of the liberty city pe asta:
Placa video: NVIDIA GEFORCE GT 220
Procesor:Intel (R) celeron (R) D CPU 3. 6GHZ - 3. 5GHZ
Ram: 5
Windows 8: Pro 84 bits

Răspuns Câştigător
| Gamer2000 a răspuns:

Si eu am aceasta placa si acest joc si merge foarte bine la medium! bafta

7 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Procesorul e cam slab dar ai noroc ca ramii si placa video te mai ridica.Deci s-ar putea sa mearga

| bortanradu a răspuns:

Nu o sa mearga sau daca da, foarte rau. Procesorul e foarte slab ( cam ce ai gasi pe un laptop de putere slaba-medie) si placa video e foarte proasta pentru gaming. Baga pe site-ul asta informatiile despre calculatorul tau si o sa iti spuna daca poti sa il joci : http://www.game-debate.com/....../index.php Am cautat eu pentru tine dar cum nu ai specificat modelul procesorului nu pot sa fiu precis cu performantele dar si cel mai puternic procesor Intel Celeron D nu poate sa ruleze jocul asta.

| amazonul11 explică (pentru bortanradu):

Ba din potriva placa este pentru gaming

| bortanradu a răspuns (pentru amazonul11):

Unde ai citit ca e pentru gaming? Singurele placi video Nvidia care sunt bune pentru gaming sunt cele GTX. Si eu mi-am cumparat unul cu un GT640 care maram era pentru gaming dar era praf. De banii aia imi faceam un calculator mult mai bun cu o placa video care e pentru gaming. Uite aici un link unde compar placa ce o ai acum cu cea ce o avea eu cand mi-am cumparat : http://www.hwcompare.com/......640-ddr3/.
Si aici e un link unde compar placa ce o avea cu cea mai slaba placa video pentru gaming de la Nvidia (GTX) : http://www.hwcompare.com/13461/geforce-gt-640-ddr3-vs-geforce-gtx-650/.
Deci e o mare diferenta intre GT si GTX.

| amazonul11 explică (pentru bortanradu):

Daca nu stii taci

| bortanradu a răspuns (pentru amazonul11):

Tare as vrea sa compari un GT220 cu un GTX760 si vedem care stie si care nu stie.

| Constantin_Teo_1996 a răspuns:

Poţi găsi pe site-ul lor oficial cerinţele de sistem minime. Caută pe acolo.