| danitzi10 a întrebat:

Metin2 PvP:
As vrea sa-mi fac un caracter "sura" dar nu stiu ce fel de bonusuri sa pun la el
ca sa fie taresad...As fi onorat daca m-ati putea ajuta.

Răspuns Câştigător
| FemeiaPisică a răspuns:

Buna uite un mic ghid care o sa te ajute are tot ce vrei sa stii :
http://metin2xp.forumz.ro/t72-ghid-sura-magie-neagra-in-pvp-incepator

4 răspunsuri:
| AdiDassler a răspuns:

Baga asa : pv(HP), str si mai ales int care este cel mai important la sura si saman. funda pls?

| NothingGood a răspuns:

Pai depinde si ce vrei sati faci...iti voi face o lista...

1.PvM:
Logic ca mult int,HP,diavol, critica, patrunzatoare etc...

2.PvP
-war
set de iteme cu: sabie si 2 maini,vultur imun,int,HP,semi-om...

-ninja
iteme full pumnal/arc,scut tigru,int,HP,semiom...

-saman
clopot,evantai,semiom,scut solzi,int...

-sura...
cel mai greuhappy
Deci trebuie sa ai FULL rezistenta magie,int,scut sura,semiom,sabie,si la restrul uitasem sa zic: pe arma piatra respectiva caracterului si pantrunzatoare si critica,in loc de patrunzatoare poti pune si intoarcerii, iar la pvm intoarcerii, fatala si patrunzatoare... sper ca ti-am fost de ajutor...

| Zor_Kidd_1993 a răspuns:

Va spune eu ce trebuie pentru pvp si pvm:

PVM:
pentru pvm iiti trebuie:int/semi/critika/patrunzatoare si anti mob
PVP:
la pvp iti trebuie mai multe :
Sura:
int(cel mai important) critika si patrunzatoare [cele principale]daca intra si str e perfect
War:
str[cel mai important]vit[life energy] sunt principalele
Shaman
cam ca sura dar fara critik si patrunzatoare
Ninja:
dex str si vit [cele mai importante

| Oloier_Alex_1999 a răspuns:

Pui INT maxima si depinde ce set vr sa-ti faci de o mana, de doua maini, de pumnal sau de evantai, clopot, arc etc
si bagi cat merge mai mult.