| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am cumparat un server de metin2 de la host si tocmai maine dimineata este gata, problema este ca numai stiu ce programe trebuie sa descarca, am luat doar navicat lite navicat mysql si numai stiu ce imi trebuie.

1 răspuns:
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
1 Navicat Lite (contine toate din lista):
MySQL, MariaDB, SQL Server, SQLite, Oracle and PostgreSQL.

2 Navicat Mysql contine doar un lucru (Doar pentru server):pentru tine Metin2.

3 Recomand sa ai doar Navicat Mysql.
Chiar daca ai hostat servarul pe Navicat Mysql este facut numai pentru serverar (in cazul tau Metin2).
PSbig grinaca ai mai multe Navicaturi ori nu iti va merge ori o sa ai erori acum sau mai tarziu.

Mult Succes!